Kategoriler
Genel

Mevlid yemekleri ile ilgili sıkça sorulan sorular

Mevlid yemeği yapmaya karar verdiniz. Çağırmanız gereken birçok tanıdık ve akrabanız var. Üstelik uzaktan gelecek yakınlarınız da var. Mevlid sonunda bir ikramda bulunmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. İnternetten araştırma yapınca mevlid yemeği yapan birçok firmaya rastladınız. Ama daha önce hiç mevlid yemeği vermediniz ve karar vermekte zorlanıyorsunuz. İşte mevlid yemekleri ile ilgili sıkça duyduğumuz sorular ve cevapları.

 • Yemekler nasıl servis ediliyor?
  Yemeklerimiz internet sitesinde görüldüğü gibi kendi tabaklarında servise hazır halde geliyor. İlgili videoyu izlemek için tıklayın. Kendi tabaklarınızı kullanmak isterseniz belirtmeniz halinde yemekler ayrı ayrı kazanlar da toplu geliyor.
 • Yemekler zamanında gelir mi?
  Mevlid yemeklerinin dağıtımı Öğlen ve ikindi namazlarına göre ayarlanmıştır. Buna göre gün içinde iki defa servise çıkılır. İlki saat oniki ile iki arası, diğeri beş ile yedi arasındadır. Trafik durumuna göre tam saat verilmemekte ama her şekilde mevlid bitmeden yemekler teslim edilir.
 • Tüm akrabalarımı çağırdım yemekler gelmez ise rezil olurum, bunun garantisini verebilir misiniz?
  İnternetten ilk defa sipariş verecek olan birçok insan tereddüt eder. Biz yaklaşık yedi senedir mevlid yemeği yapıyoruz. Ve taze yaptığımız yemekleri zamanında yetiştirmek zorundayız.
 • Mevlid iki saat sürecek yemekler sıcak kalıyor mu?
  Sıcak paketlediğimiz yemekleri sıcak kalması için muhafazalı bir dolaba diziyoruz. Yemekleri mevlid başlamadan bu dolap ile beraber teslim ediyoruz ve mevlid bitimine kadar yemekleri sıcak muhafaza ediliyor.
 • Adak adamıştık onun etini kullanabilir misiniz?
  Evet uygun koşullarda kesilir, saklanır ve zamanında bize teslim edilirse, adak etinden kavurma yapabiliriz.
 • Ürünleriniz de ne kullanıyorsunuz?
  Kavurmamız sadece etten yapılır: Mevlid günü taze eti kendi yağında kavururuz. Pilavımız bitkisel yağ, doğal tavuk suyu, pirinç ve tuz içermektedir. Trakya bölgesinin baldo pirinçini kullanıyoruz. sonuçta iri taneli ve tane tane düşen bir pilav getiriyoruz. Dilerseniz bunu tereyağlı da yapabiliriz.
 • Etleriniz helal kesim mi?
  Evet etimiz, veteriner hekim eşliğinde helal kesim yerli dana etidir.
 • Ne kadar önceden sipariş vermeliyim?
  Siparişlerimizi bir ay öncesinden almaya başlıyoruz, müsait olduğumuz müddetçe iki gün öncesine kadar sipariş kabul ediyoruz.
 • Misafirlere mahçup olmak istemiyorum, yemekleriniz yeterli miktar da mı?
  Şöyle bir örnek verebiliriz: üç gözlü bir tabakta kavurma, pilav ve baklava olsun. Misafirler önce kavurma ile beraber pilavı yerler ardından yer kalırsa tatlıya geçerler. Diğer bir deyişle önce kavurma biter. Pilavı bol bol koyduğumuz için pilav genellikle kalır. Baklavının da ya biri yada ikisi gider. Bu şekli ile tabak doyurucudur. Ancak Kavurmanın miktarını arttırdığımız siparişler de olur. Bu tamamen müşterinin bütçesi ile alakalıdır. Müşteri dilerse menüyü bir dilim su böreği ile zenginleştirebilir veya kavurma miktarını arttırabilir.
 • Ödemeyi nasıl yapıyoruz?
  Yüz kişi ve altı siparişler için ödemeyi yemek teslimatında nakit yapabilirsiniz. Yüz ve üzeri siparişlerde toplam tutarın yüzde kırkının bir hafta öncesinden banka yoluyla gönderilmesini talep ediyoruz.
 • Biz kalabalık olacağız, çok aldığımızda indirim oluyor mu?
  Biz zaten toplu yemek yapıyoruz ve fiyatlarımız da buna göre çok makul düzeyde, bunun yanında bazı ürünler için indirim alabilmek için belli sayıların üzerinde olmak gerekiyor. Bunun için e-ticaret sitemizi inceleyebilirsiniz.
 • Dağıtımı siz mi yapıyorsunuz?
  Yemekler hazır paketlerinde geldikleri için dağıtımı çok kolay olur ve elemana gerek kalmaz. Örnek vermek gerekirse: Her hangi bir genç kucağına on kişilik paketleri alıp kolaylıkla misafirlerin önüne bırakabilir. Veya dağıtım cami de yapılıyorsa, cemaat sıraya girip teker teker alabilir. Bununla ilgili dağıtım videolarını izleyebilirsiniz. Bununla beraber dağıtım için ücretli eleman da temin edebiliyoruz.
 • Sadece resimlerdeki yemekleri mi yapıyorsunuz?
  İnternet sitemizdeki tabaklar öncek servis edilen örnek tabaklardır. Bunların dışında yemekler de yapabiliriz.
 • Biz helvayı kendimiz kavurmak istiyoruz, tabağın bir gözü boş kalabilir mi?
  Tabakların bir gözü boş kalacak şekilde paketleme yapabiliriz. Bu durumda, yemekleri dağıtmadan önce, her tabağın tek tek açılıp helvanın konması gerekir.
 • En az kaç kişilik sipariş edebiliyoruz?
  Genellikle en az elli kişilik yemekler yapıyoruz. En az sipariş miktarları için e-ticaret sitemizden bilgi alabilirsiniz. Bununla beraber aynı gün benzer güzergahta beşka bir mevlid yemeği varsa az kişi içinde servis getiriyoruz.
 • Kaç kişi geleceğini tam bilemiyorum, o gün yemek sayısını artırabilir miyiz?
  Paket yemekler, vereceğiniz kişi sayısına göre hazırlanır. Bu yüzden teslimat günü sayı artırma şansımız yoktur. Eğer davetli sayısının %5-10 fazlasını sipariş ederseniz, büyük olasılıkla sorun yaşamazsınız.
 • Biz avrupa yakasındayız, buraya da servis yapıyor musunuz?
  Evet tüm İstanbul’a servisimiz vardır. Ancak teslimat noktası yirmi kilometreden uzaksa nakliye ücreti talep edebiliriz. Başka bir deyişle avrupa yakası için köprü geçiş ücreti ekliyoruz.
 • Cami de dağıtım yapmak istiyoruz. Ne yapmalıyız?
  Öncelikle paket yemekler camide veya açık havada dağıtım için çok uygundur. Yemekler sıcak tutan kaplarında dua başlamadan cami avlusuna bırakılır. Buradan kolaylıkla cemaate veya kendi konuklarınıza dağıtılır. Camilerde en çok karşılaşdığımız durum camiden önce çıkan cemaatin ve etraftan duyup gelenlerin birer ikişier alması sonucu eş ve dosta yemek yetmemesidir. Kutularda gelen yemeklerden, en az bir kutu sonra açılmak üzere ayrılabilir. Böylelikle herkese eşit yemek dağıtımı yapılmış olur.

Sizin aklınıza takılan başka bir soru mu var? Yorum kısmına yazın. Cevabını en kısa sürede verelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir