Düğün kendi çiçeklerini koklayabildiğin bir cenaze törenidir.

dugun_cenaze_dev

Hayatımızın iki dönüm noktasında iki önemli yemek bizleri bekler ancak biz bu yemekleri ne pişirebiliriz, ne de yiyebiliriz. İlkini yemeğe vaktimiz olmaz, ayaküstü yesek bile pek tadamayız çünkü insan kendi düğününde koşuşturmadan ve heyecandan ne yaptığını bilemez durumdadır. İkincisini ise yememiz mümkün değildir, çünkü ölüler yemek yemez.

Ama iki önemli olayda da gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak bir gelenektir.

Bu geleneğin yerine getiriliş tarzı aynı zamanda bir konum göstergesidir. Düğünlerde bir dilim pasta ve limonata verilebileceği gibi zengin aparatif, ordövr, ana yemek ve tatlılardan oluşan menüler de görülebilir. Aynı şekilde cenaze ve mevlidlerde sadece helva dağıtılabilirken, kavurmalı pilav, baklava ve ayran da verilebilir.

Yemeğin sunumu ve servis şekli de bir o kadar önemlidir.

Ev sahibesi tepsi ile misafirlerine yemek dağıtabileceği gibi, hazır tek kişilik paketlerde profesyonel garson ve hostesler de servis işini üstlenebilir.

Lezzet Catering cenaze yemeği, mevlid yemeği, nişan ve düğün organizasyonlarında yemek ve servis ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılamakta, beklentileriniz ve bütçeniz çerçevesinde en iyi sunumları misafirlerinize sunmaktadır. Örnek menülerimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Düğün kendi çiçeklerinizi koklayabildiğimiz bir cenaze törenidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir